Hát itt aztán hatalmas a kínálat :) Széles, keskeny, sűrű vagy kevésbé sűrű, hegyes a vége vagy sem, mindkét szára ugyanarra néz e, kb ezek alapján lehet csoportosítani őket. A képek önmagukért fognak beszélni.
A tűzése viszonylag egyszerű, rengeteg változata van, egyetlen közös ponttal: mindig hegyesen végződik a következő ív előtt. Ez adja a könnyebbséget, hiszen itt van egy lehelletvéltelnyi időd a saroknál, hogy rákészülj a következő ívre. Pl. kukacolásnál nem igazán van időd erre, hiszen ha ott egy pillanatra is megállsz elgondolkodni, hogy merre tovább, akkor egy helyben többet ölthetsz a kelleténél és ez feltűnő lesz.
úú
A 2 leggyakoribb ívről készítettünk videót. Az egyik esetben (Ívek 1 videó) azt kell észben tartani, hogy az első ívet mindig arra indítom, amerre haladni akarok, a második ív pedig mindig az elsőhöz tér vissza. Ha időközben úgy döntessz, hogy mégiscsak más irányba szeretnél most haladni, akkor a videó vége felé látható módon egyszerűen vissza tudsz menni a külsőívek mentén.
A másik fajta ív (Ívek 2 videó) ezesetben szegélynek készült. Itt az a fontos, hogy az ívet majdnem egészen a szélig ki kell vinni és csak ott kanyarodni lefelé. Ha jobban megnézed, akkor én sem így csináltam, a hátsó íveknél egy kicsit lerövidítettem az utat. Azért döntöttünk amellett, hogy mégis ez a videó maradjon, hogy lásd nem akkora probléma, ha valami nem sikerül tökéletesen!
éé
Mikor használjuk ezt a mintát? A modern patchwork munkáknál gyakran, nagyon jól illik hozzá. Kiválóan alkalmas szabálytalan területek kitöltésére, mert úgy variálod ahogy akarod. Én főleg szegélyek tűzésénél használom, leginkább amikor vonalzóval tervezem a mintát.

Ez egy sajátfestésű anyagokból készült munkám egyik részlete. Látható, hogy szabálytalan alakú a terület és, hogy mindig ugyanabból az irányból induló ívekkel tűztem.
|

Már évek óta használok vonalzókat, mert ezzel tudok 100%-ig pontos tűzést készíteni. Egy ilyen gyönyörű munka pedig igazán megérdemli, hogy én is kitegyek magamért :) A szegélybe vonalzóval készítettem az íveket, majd külön tűztem őket tollakkal, körökkel.
|

Szintén az előbbi saját munkám részlete. Ezúttal olyan íveket választottam, amik nem ugyanonnan indulnak.
|

Itt is íves vonalzóval adtam keretet, ebben az esetben a tollas mintának.
|

Ez az a fajta íves tűzés amit helykitöltőként vethetsz be.
|

Tollak körüli íveket is gyakran alkalmazom. Az egyeneseket kivéve bármilyen minta köré mehetnek még további ívek is.
|

Ez még mindig ugyanaz a munkám, aminek már rengeteg részletét megmutattam :) Itt éppen ívek körüli íveket tűztem, nagyon kedvelem ezt a mintát.
|

Szabálytalan formájú terület, aminek az egyik oldala alapból íves, így nem is volt kérdés, hogy ívek kerülnek ide
|

Na itt aztán minden van :) Több okból is idekerült ez a kép, többféle íves megoldás szerepel rajta, kiegészítve tollakkal és csigavonalakkal. Ez az igazi "impro quilting" (lesz egy nap amikor erről írok), amikor igazából menet közben alakul a fejedben a minta.
Alapmintás rajzolós feladatsort elő, ott is van 2 féle íves minta gyakorlásnak, vagy ülhetsz máris a varrógéphez és induljon a 30 perc. Hajrá!
Ha tetszett az első 5 nap, akkor a tanfolyam megrendeléséhez kattints ide.
A következő napok témakörei:
6. nap - hullámok
7. nap - csigavonalak
8. nap - egyenesek 1
9. nap - alapminták szabályosan
10. nap - levelek
11. nap - kavicsok
12. nap - virágok
13. nap - egyenesek 2
14. nap - figurák
15. nap - koncentrikus körök
16. nap - hullámrácsok
17. nap - McTavishing
18. nap - erdő, mező, felhő
19. nap - 100 minta kockákba
20. nap - tollak
21. nap - szívek
22. nap - tűz és víz
23. nap - applikált dolgok tűzése
24. nap - tűzés dupla tűvel és duplán
25. nap - sasiko minták
26. nap - impro quilting
27. nap - tűfestés
28. nap - egyéb minták
29. nap - tűzés sablonnal
30. nap - whole cloth
Szép napot és jó gyakorlást kívánok!
Era
